3/29/2017

Ali iepazīst Slovēnijas spožumu un postu

Šī gada ievadā aizvadīju smagu un nometnēm bagātu sagatavošanās posmu ārzemēs - dažādas zemes, dažādi kebabi un visam pa vidu smagi treniņi, bet kā saldais ēdiens pensionāru klubiņa ziemassvētku ballē  bija cilvēces dižgara Ali Māliņa satikšana nometnē Slovēnijā, par to arī sīkāk un grandiozāk.
    Janvārī aizvadīju apjoma vākšanas nometni Izraēla, pēc kuras jutos gluži kā jauna meita pēc pirmās zaļumballes. Februāra sākumā sanāca noraut kādu vīrusu, kas diezgan izjauca sagatavošanos, bet uz otro nometnes ciklu, ko iesāku kebabu lielvalstī- Turcijā, devos jau gandrīz atguvies un atkal iedvesmots. Pirmās sacensības, kalnu treniņi un zolīdais apjoms, bet domās tomēr biju ar Ali jau Slovēnijā. Pēc Turcijas viesmīlības, devos uz Itāliju, kur uzskrējos ar šī sporta veida augšgalu, izdevās stabili skrējieni, kas mijās ar vājumu un nogurumu un neskaitāmām picām milfu ielenkumā. Pēc tam pievienojos Ali iedvesmotajai Armijas izlasei Slovēnijā, kur uz paplātes tika atnesta "Lipicas open".
    Slava Garskijs (Smiltenes zilo tanku 3/4 numurs), kurš šajā sagatavošanās ciklā iziet speciālos psiholoģijas kursus un slīkst cukura deficītā, un Kāpas virslepnums Ali Māliņš ar iespaidīgu taures rūkoņu un kaucošiem ratiem un pilnu busu mazajām, savāca mani  vietējā vilciena stacijā. Pirmās divas dienas bija Armijas ieskaite, kur izdevās izraut bronziņu, jo Guntis nebija sadraudzējies ar vietējo apvidu, jo vēl taustījās kā jauna vista piemājas dārzā. Tāpat arī Aināra prombūtne ļāva skriet pa tukšāku mežu. Apvidus smags un akmeņains, jau pēc divām dienām biju uz sava ķermeņa visas vietas apsitis, vienīgi Poļi lidoja kā trakas kalnu kazas pirms savām pēdējām vakariņām dzīvē. Jāpiebilst, ka Ali nebija vienīgais no piejūras orientēšanās kluba lepnuma Slovēnijā - Latvijas V21A grupas lepnums Saliņš, bija sev līdzi paķēris pārīti kāpistu ar pieminēto Saliņu un Tamāru priekšgalā. Šacis būdams darbos līdz pakaļkājai un savā garīgā lidojuma meklējumos, nespēja pievienoties kāpas brigādei, kur Salinators (tā Šacis uzrunā Saliņu) ātri vien ierādīja vietējiem viņu vietu mežā, tikmēr Tamāra būdama īstena baltā iedeguma un piejūras saldējumu piekritēja, ķēra pirmos saules staru finiša zonā. Tikmēs Armijas jaunieguvums Ali vāca apjomu mežā - grūti bija pārslēgties no Čerija eksluzīvajiem treniņiem uz Slovēnijas tehniski un smagi skrienamo apvidu, bet pēdējā dienā Guntis gandrīz izmērēja visus Poļu knarikus - dažas kļūdiņas un dialogs ar vēderu pie pēdejā kontrolpunkta ietekmēja gala rezultātu, kas beigās nebija tik labs, cik Dzelzs Ainārs būtu gaidījis no sava treniņu partnera.
    Tikmēr nepatīkama ziņa pāršalca visu busu, ka Dzelzs Ainārs būdams savas formas priekšvakarā ir iedzīvojies traumā un izskatās, ka uz sezonas sākumu nebūs savā optimālajā kāju vēzienā, kas ļauj nedaudz atvilkt elpu Ali un uzkrāt spēkus pirms atkal šīs divas spēka stacijas mērosies spēkiem un cīnīsies par Induļa galvenā vietnieka titulu un kāpas labākā orientierista godu, ja vien Saliņš līdz tam laikam nebūs uztaustījis savu plūdumu meža labirintos vai arī Gačiņš, tas kurš bijušais Caics, nebūs atmetis trakos ēšanas paradumus un izskatīsies tik pat draudīgs kā 2005.gada Latvijas čempionātā, kur būdams vēl juniors un skriedams vecā Deltas formās, iznāca pirmais Latvijas čempionātā stafetē pieaugušajiem. Protams, ja nomet visu apstākļus, tad uz šī fona Delzs Ainaritosam vajadzētu būt izteiktam favorītam un drīzāk sezonas otrajā pusē mazais napoleons no kāpas būs vairāk kā tēvs, gan Ali, gan Gačiņam, gan arī meistarīgajam Čerijam. Un tad jau septembrī, kad būs pienācis sezonas pīķis un visu mazo izvēles brīdis, tad jau "Kāpa" atkal būs galvenā favorīte uz titulu. Jāatzīst tagad, ka pagājušajā gadā mana cīņa pret Aināru nebija no tīrākajām, ja ne mans pārsvars kilogramos un visi īsie farsti, tad piejūras lepnums varēja būt arī augstāk. 
   Tad jau tiekamies Kurzemē! Būs visādi svešzemnieki, lai gan bez Aināra, bet centīsimies viņiem ierādīt īsto vietu un savas pozīcijas tevzemē neatdosim!
   Neliels video, kur var redzēt mani bēgam no ALI. https://www.youtube.com/watch?v=uDAZxgMdIEQ
    

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru