7/06/2016

Olimpiādes aizkulises:Dvīņutorņi piekāš novadu, MotorCāns pārdozē mildronātu un Vilnis rada gaismu tuneļa galā

Kā jau parasti, bet šoreiz tā neparasti ilgi esmu klusējis un neesmu savus dārgos lasītājus un fanus izklaidējis ar kādu sulīgu rakstu, šokējošu informāciju, bet nedēļas nogalē piedaloties Olimpiādē uzsūcu sevī šādu, tādu vitāli svarīgu informāciju, ko vēlos jums pastāstīt. Raksts būs par to, kā slavenie Gaujienas Dvīņutorņi Dandeni piekāsa paši savu Apes novadu. Par to, kā Siguldas lepnums, Siguldas seksasimbols un Meridiāna līderis neilgi pirms starta pārdozējis Mildronātu. Un mūsu mīļš draugs, organizators un karšu speciālists ir orientēšanās sabiedrībā ievedis jaunu skaistulīti. 
KūmDandena 2008.gada triumfs
   Brāļi Dandeni izsenis ir bijuši orientēšanās guru, par kuru darbībām mežā nav šaubījies pats slavenais kartes lasītājs un apeņu žavētājs Karļiks. Uz abu taktiķu pleciem allaž ir gūlusies liela atbildības nasta ar ko savā laikā barojās arī visi citi Gaujienas dižgari.  Pēdējā laikā šie abi centimetru zagļi ar lielo sportu (orientēšanās sportu) vairs nenodarbojas un ir manāmi pie tīkla - servējot, blokā, uzbrūkot pa līniju, velkot visu ko var izvilkt...bet šokējošākais ir tas, ka viņi nepārstāvēja savu dzimto Apes novadu Latvijas Olimpiādē. Garākais no Dvīņutorņiem pārstāvēja  Venta Armanda Valkas novadu, kas Tomasu atalgoja ar dzīvokli Valkas promenādē...  Bet Atis vispār atteicās skriet ar SiS uzlādēto Jāni Kūmu vienā tīmā, lai gan savos ziedu laikos šis duets allaž ir bijis Latvijas spēcīgākais tandēms, kad pēc veiktajiem diviem etapiem - Bērcim bija vairs tikai jāfinišē un viņš varēja atļauties distanci veikt skrienot atmuguriski vai pat ar aizsietām acīm! KūmDandena tandēms bija iemantojis tādu respektu, ka maiņas brīdī visiem mutes bija tik tālu vaļā, ka tajās varēja iebraukt smagā automašīna un visi dalībnieki vispār aizmirsa kad eksistē, kad šis tandēms veica slaveno KūmDandena maiņas procedūru!. Olimpiādes laikā vēsture varēja atkārtoties, jo pat netrenējoties Atelis ir bīstamāks par jebkuru citu izcilu kartes lasītāju šaipus Dņepras mežiem, bet īsi pirms čempionāta šo divu dižagaru vidū ir uzliesmojis baiss skandāls, jo abi sportisti nevarēja nonākt pie kopsaucēja tam, kādu šampi, lai iegādājas uz gaidāmo apbalvošanu..tā arī vēsturiskais comebacks izpalika. Un pēc čempionāta KūmBrašulis "Malienas ziņās"par šo traģēdiju pastāstīja sekojošo: "Tas bija negaidīti, es biju gatavs mūsu uzvarai, es biju labā formā. Arī mani vecāki bija ieradušies, lai redzētu atkal mūsu triumfu, bet viņš rīkojās kā maza meitenīte, es nezinu vai viņam to piedošu..." Abu sportistu menedžeris Klāvs Riepnieks atteicās kometēt šo situāciju. Tikmēr pats Atis laiski vēroja stafeti un neizskatījās, ka viņš baigi bēdātos, bet tagad ir skaidrs viens - šis, iespējams, ir slavenā KūmDandena tandēma beigas...bet varbūt viņu bērni veidos vēl jaudīgāku spēku orientēšanās sabiedrībā...
SIS uzlādēts Kūms
    Tikmēr Siguldas pusē varenu komandu bija nokomplektējuši Kāša novadnieki- MotorCāns, Toļiks un Līga. Komanda bija tik spēcīga, ka pat stiprā Līga izskatījās pēc īstākā komandas enkura. Komandas līderis, komandas Tēvs - MotorCāns bija tādā formā, ka esot veselu stundu sildījies jeb maucis tempa skrējienu līdz pirmajām asinīm...pēc neoficiālas informācijas Andris īsi pirms čempionāta sākuma esot pārdozējis mildronātu...tapēc arī šis dižgars nav bijis nekur manāms, pat ne Siguldas mini ZOO apkaimē. MotorCāns veica pirmo etapu, lai iegūtu vajadzīgo pārsvaru un ļautu Toļikam skriet tāda treniņa ātrumā.. Motors distances sākumā esot uzkāpinājis tādu tempu, ka uz trošu tilta bija vairs tikai līderu trio -Tito, Motors un, kā lokomotīve elpojošais un Nila lolotais - Sirmais. MotorCāns esot tā vilcis, ka Lielmeistars Sirmais knapi vilcis kājas un jau vilcis pirmās SIS želejas no kabatas, lai uzlādētos gluzi kā Lapsjonoks. Bet Motoru piemeklēja traģēdija un būdams Tēvs visiem, viņš pieļāvu kļūdu kļūdas un lai visu atgūtu viņš vēl meties Gaujā, lai atpūtinātu kājas un peldējis pāri gaujai pa taisno, gluži kā Aldis, kad atrodas žen šen saknes varā...lai gan Andris elsa un pūta kā Jans Prožazka pēdejos distance metros, tomēr daudz viņš neatsita, jo arī mildornāta iedarbība gāja uz beigām un kājas sākušas palikt "pēldēt" mīkstajā sūnā. Tomēr nākamajos etapos Toļiks un Līga sasmēla Cāna nepilnības un pie bleķa galu galā Kāša novads tika! Par ko baumotāji mēļo,novada labākais pirmo metru dievs - Brunis esot tikai viegli pasmaidījis. 
   Lai gan mans tuvs draugs un arī radinieks -Vilnis ir izcils sacensību organizators, izcils karšu zīmētājs, tāpat arī pieņemams orators un sacensību komentētājs, bet viņš pēdējā laikā ir veicis vēl kādu labu darbu orientēšanās sabiedrības labā....viņš orientēšanās sportā ir ievedis kādu ļoti ievērojamu skaistulīti. Šīs skaistulītes sabiedrībā ir uzplaucis arī Viļņa dēls un Viļņa cerība -  Janka, kurš stafetē aizvadīja savu dzīves skrējienu un bija gluži  kā nevaldāms ērzelis alūksnes piepilsēta bišu laukā . Pēc diviem etapiem Alūksnes novads principā bija stafetes vadībā, liekas, ka tuvākajā nākotnē Jānis tiks iespēlēts arī  lielājā komandā un kopā ar Lapsjonoku un Bērci veidos ļoti draudīgu trio, par kuru spēku varētu zināt pat līdz Polijas tālākajai robežai. Liekas, ka Erikas klātbūtne sacensību laikā ir ļāvusi ne vienam vien vīrietim aizmirst par savu sievu vai draudzeņu eksistenci un  ļauties domu spēkam. Vilnis ar labo darbu ir izgaismojis orientēšanās sabiedrību un ir neatgriezeniski izmanījis sava dēla ikdienu...Pie Erikas stiprājām pusēm jāmin - Alūksne, lieliskā figūra, 2XU kompresijas bikses un īstie cilvēki blakus, kas pacels viņas sniegumu šajā lieliskajā sporta veidā  - citos augstumos. Lai izdodas! 

  Un jā, tiekamies - Kāpā!


2 komentāri:

 1. Mani sauc Federico Guillermo Varas
  Esmu ļoti laimīgs kā uzņēmējs, man bija iespēja saņemt savu aizdevumu no šīs organizācijas caur starptautisko attīstības banku
  Atgriezeniskā bankas aizdevuma programma nodrošina aizdevumus uzņēmējiem un sievietēm, kuras vēlas pieteikties aizdevumam.
    USD 100 000 tūkstoši līdz USD 500 000 tūkstoši personīgajiem aizdevumiem,
    No 400 līdz 800 miljoniem ASV dolāru kredīta aizdevumi komerciāliem aizdevumiem
  Auto apdrošināšanas aizdevums un vēl daudz vairāk
  Sazinieties ar: zechkovivan@mail.ru
  Vai greskychanosky@post.cz
  Ieradies nāk visi

  AtbildētDzēst
 2. Mani sauc Federico Guillermo Varas
  Esmu ļoti laimīgs kā uzņēmējs, man bija iespēja saņemt savu aizdevumu no šīs organizācijas caur starptautisko attīstības banku
  Atgriezeniskā bankas aizdevuma programma nodrošina aizdevumus uzņēmējiem un sievietēm, kuras vēlas pieteikties aizdevumam.
    USD 100 000 tūkstoši līdz USD 500 000 tūkstoši personīgajiem aizdevumiem,
    No 400 līdz 800 miljoniem ASV dolāru kredīta aizdevumi komerciāliem aizdevumiem
  Auto apdrošināšanas aizdevums un vēl daudz vairāk
  Sazinieties ar: zechkovivan@mail.ru
  Vai greskychanosky@post.cz
  Ieradies nāk visi

  AtbildētDzēst